A gél lakk eltávolítása acetonnal
A gél lakk manikűrök népszerűsége az utóbbi években robbanásszerűen megnőtt. Tartósságuk és fényességük miatt sokan választják őket, de amikor eljön az idő a váltásra, fontos tudni, hogyan távolíthatod el őket biztonságosan. Az aceton az egyik legelterjedtebb módszer a lakk eltávolítására, és ebben a bejegyzésben részletesen bemutatjuk, hogyan végezheted el ezt a folyamatot hatékonyan. Számos módja van annak, hogy megszabaduljunk a gél lakktól a körmeinkről. Melyik az egyik legkíméletesebb módja az eltávolításnak? Megmutatjuk.
Ha géllakkot viselünk körmeinken, annak körülbelül 2-3 hétig élvezhetjük szépségét. Ezt követően, a lenövés és az esetleges lepattogzás miatt muszáj lesz eltávolítanunk és új szettre cserélnünk. Körmeinkről a lakkot a legkíméletesebben és a sérülések kizárásával eltávolítani, acetonnal tudjuk. Az említett összetevőt tartalmazó termékek Remover néven kerülnek forgalomba. Ez akár egy egyszerű otthoni módszernek is tökéletes, amellyel bárki megbirkózik, még az is, aki most kezdi a körömdíszítéssel való kalandját.
Az aceton egy erős oldószer, amely képes lebontani a ezt az anyagot, így könnyen eltávolítható. Az acetonnal végzett eltávolítás gyors és hatékony, ha a megfelelő lépéseket követed. Fontos azonban megjegyezni, hogy az aceton szárító hatású lehet a bőrre és a körmökre, ezért érdemes óvatosan bánni vele.
Szükséges eszközök
Mielőtt nekilátnál, győződj meg róla, hogy rendelkezel a következő eszközökkel:
- Aceton: Válassz minőségi, 90-100%-os acetont, amely hatékonyan eltávolítja az anyagot.
- Vattakorongok: Ezek segítenek az aceton felvitelében és a lakk eltávolításában.
- Alufólia: Az alufólia segít megőrizni a hőt, ami felgyorsítja a folyamatot.
- Körömreszelő: Használhatod a felső réteg megcsiszolására.
- Körömápoló olaj: Az eltávolítás után érdemes hidratálni a körmöket és a bőrt.
Gyakran felmerül a kérdés, hogy a gél lakk miért nem oldódik fel gyorsan és problémamentesen?
Íme néhány ok:
1. A kemény, fényes és kiváló védelmet nyújtó fényzselék nem oldódnak könnyen az acetonban. Az ujjaid beáztatása előtt a felső réteget reszeld vagy mattítsd meg.
2. Akadnak olyan színes lakkok, amik nem mindig oldódnak fel könnyen az acetonban. A Sunone, a Claresa, a Silcare és az NTN géllakkok könnyen feloldódnak. Ezek termékek removerbe áztatást követően, akár 5 perc elteltével már oldódnak. Egyes cégek lakkjai nem adnak ilyen lehetőséget, és ekkor válik szükségessé az anyag eltávolítása csiszológéppel, amihez persze felszerelésre és szaktudásra van szükség. Reszelővel is reszelhetjük a felületet, de ez időigényes és a természetes körömlemez sérülését eredményezheti.
3. Az alapokat (base gél) úgy tervezték, hogy feloldódjon az acetonban. De fontos figyelembe venni a viselésének idejét. Minél régebben készítettük el körmeinket, annál nehezebb lesz feloldani, mert a polimerizáció során szoros kötések alakulnak ki.
4. Az oldhatóság tekintetében fontos tényező a vastagság. Minél vastagabb a feloldandó réteg, annál keményebb. A körömre felvitt anyag, optimális vastagsága kevesebb, mint 1 mm.
Az aceton alapú leoldó szerek teljesen biztonságosak. Mivel ez alkohol, kissé kiszáríthatja a körömlemezt és a körülötte lévő bőrt. Ennek ellensúlyozására mindig dörzsöljünk körömágybőr ápoló olajat a körmünkre és a körülötte lévő bőrre. Majd ezt követően várjuk meg, amíg teljesen felszívódik és visszanyeri természetes nedvességtartalmát és rugalmasságát.
Hogyan használjuk a leoldó folyadékokat:
1. Először is, győződj meg róla, hogy a körmeid tiszták és szárazak. Ha szükséges, reszeld le a felső rétegét, hogy az aceton könnyebben hozzáférjen a lakkhoz. Ezt a felső fényes rétegét egy 180/240-es reszelő segítségével távolítsd el, aminek köszönhetően a remover folyadék könnyebben behatol az anyag felső rétegébe.
2. Áztass be néhány vattakorongot acetonba. Ne sajnáld az anyagot, mert a megfelelő mennyiség segít a hatékony eltávolításban. Vidd fel az acetonnal átitatott vattakorongokat a körömlemezre, és tekerd be fóliával. Ez segít megőrizni a hőt, ami felgyorsítja a folyamatot.
3. Miután letelt az idő, óvatosan húzd le a fóliát és a vattakorongokat. A feloldódott anyag könnyen leválik a körmökről, így óvatosan távolítsd el a felvált színt egy pálcikával. Ha maradék lakkot találsz, használj egy tiszta vattakorongot acetonnal, és dörzsöld át a körmöd.
4. Távolítsd el a többi maradványt egy 180/240-es polírozóval.
5. Az aceton használata után fontos, hogy hidratáld a körmeidet és a bőrödet. Használj körömápoló olajat, hogy visszaállítsd a nedvességet és megakadályozd a körmök kiszáradását. De ezt csak akkor tedd, ha nem tervezel újabb anyagfelvitelt. Újabb színt készítesz, ezt a lépést a legvégén tedd meg.
Kész! Ilyen egyszerű! Mostantól bármikor lecserélheted manikűröd.
Tippek és trükkök a gél lakk eltávolításhoz
- Ne siess: Az eltávolítási folyamat során fontos, hogy ne sietj. Ha a gél lakk nem jön le könnyen, hagyd rajta a vattakorongot még néhány percig.
- Használj kesztyűt: Ha érzékeny a bőröd, érdemes kesztyűt viselni az aceton használata során.
- Körömápolás: Rendszeresen ápold a körmeidet, hogy megőrizzék egészségüket és szépségüket.
A gél lakk eltávolítása acetonnal egyszerű és hatékony módszer, ha a megfelelő lépéseket követed. Ne feledd, hogy az aceton szárító hatású, ezért fontos a körmök és a bőr hidratálása az eltávolítás után. Ha követed ezeket a tippeket, könnyedén eltávolíthatod a gél lakkot otthon, és újra élvezheted a szép, egészséges körmöket.