A szállítás 18.000.-Ft felett INGYENES!

Géllakk eltávolítás – Így csináld szakszerűen és sérülés nélkül!

Géllakk eltávolítás – Így csináld szakszerűen és sérülés nélkül!

A géllakk népszerűsége töretlen – tartós, fényes, és csodás színekben érhető el. De eljön az idő, amikor el kell távolítani. Itt dől el, mennyire ügyelünk körmünk egészségére. A nem megfelelő eltávolítás akár hosszú távú károkat is okozhat, míg a szakszerű megoldás gyors, fájdalommentes és biztonságos.

Ebben a cikkben lépésről lépésre bemutatjuk, hogyan távolítsd el a géllakkot úgy, hogy közben megőrizd a körmeid egészségét és szépségét.

2025.04.17 12:17 Nail4U
Nail4U

Mi az a géllakk, és miért nehéz eltávolítani?

A géllakk egy hibrid körömlakk, amely az UV vagy LED lámpa alatt köt meg. Az így létrejött réteg erősebb és tartósabb, mint a hagyományos körömlakk. Emiatt viszont nem lehet egyszerű körömlakklemosóval eltávolítani.

A helytelen eltávolítás – például ha körömrágással vagy durva reszeléssel próbálkozol – komolyan károsíthatja a körömlemezt, elvékonyodáshoz, töredezéshez vezethet. Éppen ezért fontos, hogy mindig a megfelelő módszert válaszd!

Milyen gyakran kell eltávolítani a géllakkot?

Általában 2-3 hetente érdemes leszedni vagy újra elkészíteni a géllakkot, attól függően, mennyire gyorsan nő meg a természetes köröm. Ha már kopott, felpattant, vagy lenőtt, akkor itt az idő a cserére vagy eltávolításra.

Géllakk eltávolítás – lépésről lépésre

1. Előkészületek – mire lesz szükséged?

Ahhoz, hogy otthon is szalonminőségben távolítsd el a géllakkot, szükséged lesz a következőkre:

  • Géllakk eltávolító folyadék, ami acetontartalmú leoldó
  • Leoldó fólia (vagy vattakorong és alufólia), esetleg géllakk leoldó csipesz
  • Narancsfa pálca vagy bőrfeltoló
  • Finom reszelő (180-as, vagy annál finomabb)
  • Buffer
  • Körömápoló olaj
  • Kézkrém

2. Felület megreszelése

Finoman reszeld meg a géllakk fényes felületét egy 180-as reszelővel. Ez azért fontos, mert a leoldó csak akkor tud hatékonyan behatolni a rétegekbe, ha eltávolítod a fényes fedőlakkot.

Ne nyomd túl erősen, vigyázz, hogy ne reszeld meg a saját körmöd – csak a lakkot kell kicsit „megbontani”.

3. Leoldó felhelyezése

Ha speciális gél lakk eltávolító fóliát használsz, akkor itasd át a fólia vattás részét a leoldó folyadékkal, majd csavard rá az ujjadra. Ha házilag szeretnéd megoldani, akkor használj vattakorongot és alufóliát:

  • Vágj egy kis darab vattát, áztasd át a leoldóval.
  • Tedd a körömre, majd tekerd körbe alufóliával, hogy rögzüljön.

Géllakk eltávolítás

4. Várakozás

Hagyd fent a leoldót 10–15 percig. Ne szedd le idő előtt! Az idő letelte után a géllakk elkezd felpuhulni és felválni a körömlemezről.

5. Géllakk eltávolítása

Óvatosan, narancsfa pálcával vagy bőrfeltolóval told le a fellazult géllakkot a köröm felületéről. Ha valamelyik rész még túl kemény, inkább tedd vissza rá a leoldó folyadékot pár percre – ne erőltesd, ne feszegesd!

Soha ne kapard vagy tépd le erővel, mert ezzel megsértheted a körömlemezt.

6. Felület finomítása

Miután eltávolítottad a lakkot, finoman átmehetsz a köröm felületén bufferrel, hogy kisimítsd az esetleges egyenetlenségeket. Ne reszeld túl – csak annyira, hogy sima legyen a felület.

7. Ápolás

Ez az egyik legfontosabb lépés! A géllakk eltávolítása után, a körömnek szüksége van regenerálódásra. 

Használj:

  • Körömápoló olajat, ami táplálja és hidratálja a körömágybőrt.
  • Kézkrémet, hogy a bőröd is visszanyerje puhaságát.
  • Heti 1-2 alkalommal körömerősítő kezelést, ha szükséges.

Körömápolás

Amennyiben az altávolított géllakkot azonnal szeretnéd pótolni, az ápolás lépéseit a következő szett elkészülte után végezd el. 

Gyakori hibák a géllakk eltávolításánál

❌ A géllakk letépése

Ez az egyik legnagyobb hiba. A géllakk feszegetése, letépése szinte mindig magával viszi a köröm felső rétegét is, ami a körömlemez elvékonyodásához és töredezéshez vezethet.

❌ Helytelen vagy túl erős reszelés

A túl durva reszelő vagy erős nyomás szintén roncsolja a körömlemezt. A reszelést mindig nagyon óvatosan és finom reszelővel végezd.

❌ Kevés ideig hagyod hatni a leoldót

Ha nem vársz eleget, a géllakk nem puhul fel rendesen, így kaparni kell – amit mindenképp érdemes elkerülni! Mindig adj elegendő időt az oldószernek, hogy kifejthesse hatását.

Mikor érdemes műkörmös szalonba menni?

Ha nem vagy biztos a dolgodban, ha a körmeid már eleve gyengék, vagy ha vastagabb, több rétegű géllakk van rajtuk (pl. díszítés, zseléalap), akkor érdemes szakemberre bízni a munkát.

Egy profi körmös tudja, hogyan távolítsa el úgy a géllakkot, hogy a köröm megmaradjon ép állapotban.

Milyen lehetőségeid vannak otthoni géllakk eltávolításra?

Webáruházunkban különböző géllakk eltávolító megoldások közül válogathatsz:

Próbáld ki az egyik leghatékonyabb géllakk eltávolító folyadékunkat, a tip és géllakk leoldót.

A géllakk eltávolítása nem ördöngösség, de fontos, hogy megfelelően csináld. Egy kis odafigyeléssel a körmeid egészségesek, szépek maradnak, és készen állnak a következő manikűrre.

Ne feledd: soha ne kapard vagy tépd le a lakkot, és mindig hidratáld, ápold a körmeidet a folyamat után. Ha pedig biztosra akarsz menni, válassz professzionális leoldó terméket – ezzel időt és energiát is spórolhatsz!