A 6 leggyakoribb hiba a gél lakk felvitelénél

A 6 leggyakoribb hiba a gél lakk felvitelénél

A gél lakk manikűr népszerűsége az utóbbi években robbanásszerűen megnőtt. Nem csoda, hiszen tartós, szép és sokféle színben elérhető. Azonban, ha nem figyelsz oda a felvitelére, könnyen hibák csúszhatnak a folyamatba, amelyek rontják a végeredményt. Ebben a bejegyzésben bemutatjuk a 6 leggyakoribb hibát, amelyeket érdemes elkerülni a gél lakk felvitelénél. Veled is előfordul már, hogy megrepedt, felválik, letöredezik a gél lakk, vagy nem tart olyan sokáig, mint szeretnéd? Valószínűleg az alábbi hibák valamelyikét követed el.

2022.10.29 10:40 Nail4U
Nail4U

Az első és legfontosabb lépés a körmök megfelelő előkészítése. Ha nem távolítod el a régi lakkot, nem reszeled le a köröm felületét, vagy nem tisztítod meg a körmöket, a gél lakk nem tapad megfelelően. Használj leoldót és reszelőt, hogy sima felületet kapj, és a lakk tartósabb legyen.

A köröm nem elég száraz és matt

Előfordulhat, hogy a természetes körömlemez nem kellően száraz, vagy nem kellően matt felületű. A gél lakk felvitele előtt legalább fél órával már nem javasolt a kézmosás. A munka megkezdése előtt a körmöket alaposan meg kell szárítani. A gél lakk készítés napján semmilyen kézkrémet, olajat nem ajánlott használni. Ezek a termékek, az anyag gyenge tapadását, így felválását és leesését is okozhatják. Krémeket vagy olajokat csak a körömkészítés befejezése után használjunk. A leggyakoribb hibák közé tartozik még a természetes körömlemez pontatlan mattítása. A természetes körömlemezen bolyhozatlan területek lehetnek, amelyek fényes felületeknek tűnnek a körmökön.

A körmök nem megfelelő zsírtalanítása a gél lakk felhordása előtt

A körmök alapos zsírtalanítása az egyik legfontosabb lépés a gél lakk felvitelénél. Egyszerűen ez az alapja annak, hogy a gél lakk tökéletesen tapadjon a természetes körömhöz. Az alapos zsírtalanítás alapvetően befolyásolja a gél lakk élettartamát is. Ezt a lépést nem szabad alábecsülni. Ezért a következő eljárást kövesd:

A zsírtalanításhoz ajánlott a szálmentes törlőlapok használata. A sminklemosó korongokkal ellentétben ezek egyszerre szilárdak és "szöszmentesek". A sminklemosó párnák szösz szálakat hagynak maguk után a köröm felületén, és a gél lakkba is belekerülhetnek. Vigyél fel CLEANER-t a szálmentes törlőlapocskára, és finom nyomással zsírtalanítsd le mindegyik körmöt (felfelé, lefelé, valamint oldalirányba is). Ha bizonytalan vagy, az alaposság kedvéjért ismételd meg 1-2 alkalommal. Különös hangsúlyt fektess a kutikula környékére. Az így zsírtalanított körmökhöz már nem szabad nyúlnunk.

A még jobb zsírtalanítás érdekében használj NAIL PREP, fertőtlenítő folyadékot (gombaellenes készítmény), amelyet ecsettel kenj fel minden körömre. Ez a fertőtlenítő folyadék nem csíp, nincs szaga, nagyon gyorsan szárad és nagyon alaposan zsírtalanítja a körmöket. Ezt követően vigyél fel a körmökre PRIMER folyadékot. Ennek használata nagyon fontos. Ez is zsírtalanítja a körmöket és garantálja a gél lakk jobb tapadását. Ezeknek a készítményeknek a felhordásakor ügyelj az alapos száradásra. Természetesen semmilyen körülmények között ne érintsd meg a körmöket. Egy ilyen alapos zsírtalanítás után már indulhat is az alap gél lakk felhordása.

Leggyakoribb hiba a túl vastag gél lakk réteg

Gyakori hiba, különösen a gél lakkokkal való munka elején, hogy túl vastag gél lakk réteget viszünk fel. A gél lakkokat vékony rétegben kell felhordani. Vastagabb réteg felvitele esetén a gél lakk ráncosodhat vagy kötési problémák léphetnek fel az UV vagy LED lámpában. Ebben az esetben el kell távolítani a gél lakkot, és újra kell kezdeni. Sokan hajlamosak arra, hogy a gél lakkot túl vastagon vigyék fel, mert azt hiszik, hogy így tartósabb lesz. Ez azonban nem igaz! A vastag rétegek nemcsak hogy hosszabb átkötési időt igényelnek, de könnyen leválhatnak, és a végeredmény is csúnya lehet. Vidd fel a lakkot vékony rétegekben, és inkább kétszer alkalmazd, mint egyszer vastagon.

A gél lakk minden rétegének vékonynak kell lennie, akár egy, két vagy akár három réteget viszünk fel. Nem szabad megijedni attól, hogy az első réteg félig átlátszó és nem túl szép lesz. A második vékony réteg tökéletesen kifogja hozni a lakk élénk, telt színét. Nagyon világos színek vagy neon színek esetén néha jobb három réteget felvinni, hogy a szín gyönyörűen egységes legyen. Általában azonban elegendő két vékony réteg felhordása. Továbbá fontos az is, és nem szabad megfeledkeznünk arról, hogy a gél lakkot  használat előtt alaposan fel kell rázni (kb. 30 másodperc).

A gél lakk felhordása a kutikulára

A gél lakk minden rétegének felhordásakor ügyeljünk arra, hogy a gél lakk ne jusson át a kutikulán, illetve a géllakk ne folyjon a bőrünkre. Ha ez megtörténne, az így festett köröm nem mutatna jól a lámpában való kikeményedést követően. Ez is a tartósság csökkenését okozza. Továbbá az is gond lehet, hogy a rosszul felvitt gél lakk alá víz és különféle baktériumok kerülhetnek be, ami különféle kellemetlen körömbetegségeket okozhatnak.

Ez a hiba sokkal rövidebb élettartamot okoz a gél lakknak. Ily módon a gél lakk gyorsan meglazul és leválik. Ezért nagyon fontos ügyelni arra, hogy a felhordás során a gél lakk ne érintkezzen a bőrrel. Ha mégis a gél lakk a bőrre kerül, egy egyszerű eszközt használhatunk az eltávolításához - egy NARANCSFA PÁLCÁT. A lekerekített hegye segítségével a köröm és a kutikula közötti teret a körömágyról "elhúzva" távolítsuk el a lefolyó gél lakkot mielőtt a lámpába tennénk a kezet.

Nem megfelelő lakkozás a köröm szabad élének rögzítése nélkül

Sokan elfelejtik lezárni a körömvégeket, ami azt jelenti, hogy a lakk könnyen leválhat a köröm széléről. Vidd fel a lakkot a köröm végére is, és zárd le azt, hogy megakadályozd a leválást. Ez különösen fontos a tartósság szempontjából. A gél lakk tartóssága nemcsak a köröm minőségétől és a manikűr tökéletes kivitelezésétől függ, hanem attól is, hogy milyen alaposan hordjuk fel a gél lakkot. Ahogy a 3. pontban írtuk, a gél lakkot vékony rétegben kell felvinni. Gél lakk felhordásakor a köröm szabad szélén is át kell menni. Vagyis vidd fel a géllakkot a köröm szélére, és hagyd, hogy a körmök szó szerint "burkolódjanak" a géllakkba. Ez növeli a géllakk tartósságát és élettartamát, amely így jobban ellenáll a mindennapi tevékenységek során a különböző mechanikai sérüléseknek.

Lakkozás közvetlen nappali fényben ablak mellett, napon vagy világító UV lámpánál

A gél lakk kötése UV vagy LED lámpa alatt történik. Ha nem kötteted át megfelelően, a géllakk nem köt meg, és könnyen leválhat. Figyelj arra, hogy a lámpa megfelelően működjön, és a javasolt időtartamig tartsd a körmöket a fény alatt. Ne siess, mert a türelmetlenség a legnagyobb ellenséged! A gél lakkok olyan termékek, amelyeket UV- vagy LED-lámpákban térhálósodnak. Ezek a lámpák a nap által kibocsátotthoz hasonló UV-sugárzás elvén működnek. Ezért a gél lakkok kezelésekor az az elv érvényesül, hogy soha ne végezzük a munkát közvetlen napfényben, például az ablak mellett, vagy akár kint. Az UV/LED termékeket védeni kell a közvetlen napfénytől. Az is hiba lehet, ha a termékeket túl közel hagyjuk az UV- vagy LED-lámpákhoz. Itt is fennáll annak a veszélye, hogy a lámpa fénye eléri. Ilyen esetben szinte biztos, hogy az ecsettel és a gél lakkal együtt megkeményedik.

A gél lakk felvitele után sokan elfelejtik ápolni a körmöket. A gél lakk használata során a körömágy és a bőr is kiszáradhat. Használj körömápoló olajat vagy krémet, hogy hidratáld a körmöket és a körömágyat. Ez nemcsak szebbé teszi a kezeidet, hanem segít megőrizni a gél lakk tartósságát is.

A gél lakk felvitele nem bonyolult, de néhány apró hiba könnyen tönkreteheti az eredményt. Ha figyelsz a megfelelő előkészítésre, a rétegek vastagságára, a alaplakk használatára, a kötére, a körömvégek lezárására és a körömápolásra, akkor gyönyörű és tartós manikűrt érhetsz el. Ne feledd, a gyönyörű körmök titka a részletekben rejlik!