
Melyik a legtartósabb gél lakk? - Létezik?
Egyre gyakrabban kérdezik tőlünk, hogy melyik a legtartósabb géllakk, amit forgalmazunk. A kérdés nyilvánvalóan érthető, mert senki nem szeret kísérletezni, ezzel plusz költségekbe verni magát. A válasz azonban korántsem ilyen egyszerű. Számos tényező befolyásolja, hogy egy géllakk vagy zselé mennyire lesz tartós. Bár a géllakkok általában tartósabbak, mint a hagyományos lakkok, a legjobb eredmény elérése érdekében fontos a megfelelő termékek és technikák használata.
Meglepő, de a tartósságra csak kis mértékben van hatással az anyagminőség. Természetesen továbbra is azt tanácsoljuk, hogy nem érdemes silány minőségű alapanyagokkal dolgozni. Azon kívül, hogy rengeteg bosszúságot tudnak okozni, még az eredmény sem lesz olyan, mint ami elvárható. A nálunk megvásárolható anyagok például hosszú tesztelések és fejlesztések után kerültek forgalomba, így biztosak lehetünk benne, hogy kiváló minőséggel van dolgunk.
De akkor mégis melyik a legtartósabb?
Minden köröm más. A tartósság nagyban függ a köröm szerkezetétől is. Van, aki vastagabb, erősebb körmökkel rendelkezik, és van, aki vékonyabb, puhább karakterisztikájúval. Lehet száraz, de lehet zsíros felületű. Repedezett, barázdás vagy tükörsima. Számos különbség, ami különféle előkészítést igényel. Egy jó szakember azonnal tudja, hogy melyikkel hogyan kell bánni.
A kulcs elsősorban azonban a köröm megfelelő előkészítésében rejlik. A különböző lépéseket mindenki ismeri, így most felesleges felsorolni. Azonban két elemet mégis érdemes megemlíteni. Először is a bufferrel történő reszelést, amit talán nem is neveznék reszelésnek, sokkal inkább helyénvaló a bolyhozás kifejezés. A körömnek ezzel adunk egy érdesebb felületet, amit aztánk cleanerrel por és zsírmentesre tisztítunk. Ezzel segítjük az anyagokat, hogy a lehető legjobb tapadást érjék el. A másik az alapozás. Használjunk nail prep-et és primert, vagy ha a köröm úgy kívánja savas primert.
Sem a géllakkot, sem pedig a zseléket nem érdemes vastagon felvinni. Az anyag így könnyen veszíthet rugalmasságából, az uv lámpában pedig gyakran összeráncosodhat, repedezetté válhat. Sokkal biztonságosabb és tartósabb eredményt érhetünk el, ha inkább több, vékonyabb rétegben visszük fel az anyagot.
Gyakori probléma, hogy a géllakk elkezd felválni. Ebben az estben valószínűleg nem lett megfelelően „lezárva” a körmök végénél. Ezt érdemes mindegyik rétegnél megtenni, de minimum az alap és a fedőlakk esetében. Érdemes továbbá körömápoló olajat használni. Ezek az organikus olajok nincsenek hatással a géllakkra, a körömágyat viszont ápolja és megelőzi a kiszáradásukat.
Egy kis érdekesség
Mint ahogyan számos területen itt is folyamatosak a kutatások, egyik pont ezt vizsgálta. Kiderült, hogy a menstruáció alatt épített körmök 60%-a nem lesz tartós. Ez egyszerűen a hormonok miatt van. Az idegen anyagot ezekben a napokban a test gyakran nem fogadja be és kiutasítja azt, még akkor is, ha nagyon jó minőségű. Érdemes lehet erre is odafigyelni.
Az elkészült körmök tartóssága nagy mértékben függ a „használója” életvitelétől is. Fontos, hogy a körmöket óvjuk a fizikai behatásoktól. Nem szabad kaparni, piszkálni vagy lerágni. Ütés vagy beakadás esetében szintén sérülhet a géllakk. Ha pedig a köröm szélén felválik, nagy esély van rá, hogy lepattan a körömről.
Ha valaki otthon, magának szeretné megcsinálni a körmeit, annak az 5in1 géllakkokat szoktuk ajánlani. Ezekkel időt és nem mellesleg pénzt lehet megspórolni. Ötvözi az alapozót és a fedőlakkot is, amivel gyönyörű fényes körmöket lehet elérni. Természetesen ez nem helyettesíti maximálisan a külön-külön felvitt rétegeket, és a több éves gyakorlatot, de otthoni, amatőr körülmények között a legjobb megoldás lehet.