Zselés köröm vagy gél lakk?

Zselés köröm vagy gél lakk?

A műkörmös szakma folyamatosan fejlődik, és a különböző technikák, anyagok és trendek megjelenésével egyre nehezebb a választás. Két népszerű lehetőség, amely sokszor felmerül a vendégek és a szakemberek között, a zselés köröm és a gél lakk. De vajon melyik a jobb választás? Jó néhány évvel ezelőtt a hölgyek többsége úgy döntött, hogy inkább a zselés körmöket részesítik előnybe és azt választják. A gél lakk abban az időben nem volt még ennyire elterjedt, de mára már az is nagyon népszerűvé vált. Ebben a cikkben részletesen megvizsgáljuk mindkét lehetőséget, hogy segítsünk neked a döntésben.

2021.07.20 21:10 Nail4U
Nail4U

Miben különböznek az ilyen típusú körmök? Próbálunk segíteni, hogy megértsd mi a lényegi különbség a két típusú köröm között.

Mi a zselés köröm?

A zselés köröm egy olyan technika, amely során a műkörmös zselét használ a körmök formázására és meghosszabbítására. A zselé UV fény hatására köt meg, így rendkívül tartós és rugalmas körmöket eredményez. A zselés köröm előnyei közé tartozik:

  • Tartósság: A zselés körmök akár 3-4 hétig is megőrzik szépségüket, és nem törnek el könnyen.
  • Rugalmasság: A zselé rugalmas, így a körmök természetes mozgását követi, csökkentve a repedések és törések esélyét.
  • Sokoldalúság: A zselé különböző színekben és textúrákban elérhető, lehetővé téve a kreatív megoldásokat.

Mi a gél lakk?

A gél lakk egy másik népszerű lehetőség, amely a hagyományos lakk és a zselé kombinációja. A gél lakkot is UV fény alatt kötjük meg, és a végeredmény egy fényes, tartós felület. A gél lakk előnyei közé tartozik:

  • Gyorsaság: A gél lakk felvitele gyorsabb, mint a zselés köröm készítése, így ideális választás lehet a sűrű időpontokban.
  • Könnyű eltávolítás: A gél lakkot acetonnal könnyen eltávolíthatjuk, így a vendégek gyorsan váltogathatják a színeket.
  • Természetes hatás: A gél lakk vékonyabb rétegben kerül felvitelre, így a körmök természetesebb hatást keltenek.

Mikor melyiket érdemes választani? 

A gél lakk szinte minden nőnek ajánlható. Szép, természetes körmöknél tökéletesen működik, de akkor is használható, ha a körömlemezünk elég vékony vagy törékeny. A gél lakk használata néhány hét alatt erősebbé és kevésbé töredezetté teszi körmeinket. Kivételt képez az az eset, amikor a körmeink nagyon rövidek, és szeretnénk a lehető legnagyobb mértékben meghosszabbítani. Ebben az esetben a zselés módszer lesz megfelelő a számunkra.

Azoknak a nőknek, akik hosszú és látványos körmöket szeretnének, legjobb választás a zselés technika. A zselé tulajdonságainak köszönhetően, újjáépíthető vele egy rövid, vagy akár rágott köröm is. Így a hosszabbítás műveletét követően azonnal élvezhető a hosszú köröm. A zselés körömhosszabbítás lehetővé teszi a körömrágás kellemetlen szokásának elhagyását is.

Melyik a jobb választás?

A kérdés, hogy zselés köröm vagy gél lakk, nem egyszerű, és a válasz sok tényezőtől függ. Íme néhány szempont, amit érdemes figyelembe venni:

1. Vendég igényei

Mielőtt döntenél, fontos megérteni a vendéged igényeit. Ha valaki tartós, hosszú körmöket szeretne, a zselés köröm lehet a jobb választás. Ha viszont valaki gyakran váltogatja a színeket, a gél lakk praktikusabb lehet.

2. Időkeret

Ha sűrű a napod, és gyorsan szeretnél végezni, a gél lakk felvitele gyorsabb lehet. A zselés köröm készítése több időt igényel, de a végeredmény tartósabb.

3. Költség

A zselés köröm általában drágább, mint a gél lakk, mivel a zselé anyagköltsége és a munkaidő is magasabb. Érdemes ezt is figyelembe venni, amikor a vendégeknek ajánlasz megoldásokat.

4. Személyes preferenciák

Végül, de nem utolsósorban, a saját preferenciáid is fontosak. Ha te magad jobban szereted a zselés körmöt, érdemes azt ajánlanod a vendégeknek, hiszen a lelkesedésed átragad rájuk.

Tartósság

A leggyakrabban a két módszer tartósságát mérlegelve döntünk a zselé vagy gél lakkozás mellett. A gél lakkok esetébe a tartósság 2-3 hét, de ez számos tényezőtől függ. Például a használt alap lakk típusától, a körmök állapotától és az elkészítés módjától. Ma már olyan szuper alaplakkok állnak rendelkezésünkre, amivel ez az idő kitolható. De ennek ellenére ne felejtsük el, hogy a gél lakk nem a műköröm olcsósított változata. 

A zselével készített körmök tartóssága majdnem kétszer hosszabb lehet, mint a gél lakkozott körmöké. Az így készült manikűr tartóssága azt jelenti, hogy az elkészült körmöket úgy kell alakítani, hogy a kényelem mindenkor kielégítő legyen. Például, ha a készítésénél túl hosszúra hagyjuk a köröm hosszát, számolnunk kell azzal, hogy 4-5 hét múlva se legyen zavaróan hosszú a számunkra. De érdemes a szín és mintaválasztásnál is ezt a hosszabb időt figyelembe venni. Csak olyan színt és mintát válasszunk, amivel egy hónap múlva is tudunk még azonosulni. 
Azt is érdemes megemlíteni, hogy a zselés módszer sokkal ellenállóbb a kedvezőtlen körülményekkel szemben. 

Az elkészítés ideje

Függetlenül attól, hogy a zselés módszert vagy a gél lakkozást választjuk, az elkészítési idővel minden esetben számolnunk kell. Természetesen, akár a zselés technika alkalmazása mellett vagy épp a gél lakkozás mellett döntöttünk, figyelembe kell vennünk a meglévő szett eltávolításának szükségességét is. Átlagosan ezen technikák elkészítési ideje 60-90 perc között mozog, de persze itt is vannak befolyásoló tényezők, mint például a köröm hossza, a minta bonyolultsága stb. 

A köröm megjelenése

Ha összehasonlítjuk a hagyományos lakkal és a gél lakkal festett körmöket, akkor gyakorlatilag nem vesszük észre a különbséget, azt az apróságot figyelembe véve, hogy a gél lakkozott köröm egy kicsit jobban ragyog a szokásos lakkhoz képest. A gél lakkos körmök, annak ellenére, hogy négy réteg anyaggal vannak bevonva, szintén nagyon természetesnek tűnnek. 

A zselés módszer ellenzői azzal érvelnek, hogy nem szeretik az ilyen díszített körmöket, mert hogy a körmök mesterségesnek tűnnek. Igen, ennél a technikánál vastagabb zselérétegeket kell felvinni, de ha igénybe vesszük egy professzionális szakember szolgáltatásait, akkor élvezhetjük a természetes megjelenésű körömlemezt is.

Vannak mellékhatások? 

Az interneten gyakran találkozhatunk olyan bejegyzésekkel, amelyek azt állítják, hogy a gél lakkok vagy zselés körmök jelentősen meggyengítették a körömlemezt. Az ilyen hírek terjesztésénél nagyobb hiba nem is lehetne! A körömlemezt úgy kell mattítani, hogy csak a köröm fényét kell eltávolítani. Ha a megfelelő erősségű köröm buffert vagy reszelőt használjuk (220/240 gél lakknál, 180 -as zselés technikánál), akkor a körömlemez nem sérül, és a körmök ugyanúgy fognak kinézni, mint az elkészítés előtt. Ez a szabály mindkét módszerre vonatkozik.

Hogyan lehet eltávolítani a gél lakkot vagy a zselét? 

A gél lakk eltávolítása sokkal könnyebb, mint a zselé eltávolítása. Elég, ha a körmöket egy acetonban áztatott vattakorongba tekerjük, majd ezt körbefóliázzuk, körülbelül 15 percre. Az idő elteltével a köröm felületéről finom mozdulatokkal, egy narancsfa pálca segítségével eltávolítható az összes anyag. 

A zselé esetében mikor meg akarunk szabadulni a körömre vitt anyagoktól, szükség van a zselé rétegek lereszelésére. Ehhez hagyományos reszelőt vagy csiszológépet használhatunk.

Tehát minden nőnek, aki sokáig szeretné élvezni a kifogástalanul díszített körmöket, döntenie kell a gél lakk vagy a zselés köröm között. A gél lakkok akkor működnek jól, ha a természetes körmeink aránylag rövidek, egészségesek. A zselés módszert rövid körmű és hosszú körmű hölgyeknek is ajánljuk.

A zselés köröm és a gél lakk mindkettőnek megvannak a maga előnyei és hátrányai. A választás során figyelembe kell venni a vendégek igényeit, az időkeretet, a költségeket és a saját preferenciáidat. A legfontosabb, hogy a vendégek elégedettek legyenek, és a legjobb megoldást kapják a körmeikre.

Reméljük, hogy ez a cikk segített tisztázni a zselés köröm és a gél lakk közötti különbségeket, és bízunk benne, hogy a következő alkalommal könnyebben tudsz dönteni a vendégeid számára!